Úvod  » produkty  » opravné sady komínů


Opravné sady komínů

Opravy prasklých sopouchů komínů by měli provádět proškolení odborníci. První krok je potřeba zjistit o jakého výrobce a typ komínu se jedná. Podle typu a průměru sopouchu se objedná opravná sada, která obsahuje nový sopouch (90° nebo 45°), čelní izolační desku a lepící hmotu. Protože téměř každý výrobce používá jiné vložky, tak je nezbytné zjistit přesný typ komínu. Také se nedoporučuje používat na opravy neoriginální díly.

 

Jak oprava probíhá?

- demontáž prasklého sopouchu

- nalepení nového sopouchu

- osazení čelní minerální vaty sopouchu

- zednické začištění okolí sopouchu

 

Komín je možné uvést do provozu cca po 24 hodinách po opravě. U všech dodatečně lepených sopouchů doporučujeme použít převlečné redukce, aby se předešlo opětovnému poškození sopouchu komínu.

 

Proč sopouch praskl?

Nejčastěji je chyba v připojení spotřebiče. Pokud je spotřebič připojen přes ocelový kouřovod nebo redukci do sopouchu bez možnosti dilatace, tak vlivem větší tepelné roztažnosti oceli dojde k prasknutí sopouchu. Tomu lze jednoduše předejít použitím tzv. převlečných redukcí, které se po zatopení sice roztáhnou, ale protože jsou nasazeny vně sopouchu, tak nedojde k jeho poškození. Další možností jsou redukce vnitřní s provazcem, které mají o cca 1cm až 2cm menší vnější průměr než je vnitřní průměr sopouchu a dotěsnění této mezery je řešeno kamnářskou šňůrou. Varianta vnitřních redukcí s kamnářskou šňůrou má však nevýhodu, že u silně znečištěných komínů může dojít k zanesení a ucpání prostoru mezi redukcí a sopouchem a opět může dojít k prasknutí sopouchu. Z toho důvodu doporučujeme osazovat všechny komíny převlečnými redukcemi, které se vyrábějí jak pro použití do krbů ale i do interiérů pro krbová kamna nebo jak prodloužení s redukcí přes zeď.

 

Další možností je neodborná montáž komínu, kdy nebyla umožněna dilatace sopouchu. Dilatace sopouchu je umožněna dostatečným výřezem v tvárnici komínu a správně osazenou čelní vatou.

 

Poslední možností je vada materiálu sopouchu, které je samozřejmě v rámci záručních podmínek řešena opravou komínu na náklady výrobce. V ostatních výše uvedených případech se reklamace na komín neuznává.

Opravná sada sopouchu na komín Schiedel StabilOpravná sada sopouchu na komín Schiedel StabilOpravná sada sopouchu na Schiedel Uni AdvancedOpravná sada sopouchu na Schiedel Uni AdvancedNerezová převlečná redukceNerezová převlečná redukceE-mail: info@kominy-kaspar.cz
Copyright © 2012 - 2023 Komíny Kašpar - Dodávka komínů na klíč | Webdesign: Eva Podzimková