Úvod  » produkty  » nerezové komíny  » schiedel ics


Schiedel ICS

Univerzální třívrstvý nerezový systém s vnitřním nerezovou vložkou, izolací a  vnějším nerezovým pláštěm,  který je vhodný pro všechny druhy paliv a všechny typy spotřebičů. Široká oblast použití: běžné i kondenzační spotřebiče, kotelny, generátory, nouzové agregáty, pece. Velice často je používán pro odvod spalin krbů a krbových kamen. Díky širokému sortimentu je vhodný pro jakékoliv použití jak pro domácnosti, tak i pro průmysl.

ICS 25

Informační leták

Prohlášení o shodě

Technické listy

Montážní návod

ICS 50

Informační leták

Prohlášení o vlastnostech

Technické listy

Montážní návod

Vlastnosti:

Konstrukční řešení komínu Schiedel ICS:

 

Řez spojem vložek komínu Schiedel ICS

1. Spojování
Systém je proveden tzv. „po vodě“ tj., že vznikající kondenzát ze spalin uvnitř komína a dešťová voda z venku nemůžou pronikat do izolační vrstvy, která tím pádem nevlhne a uchovává si izolační vlastnosti. Pro zpevnění a statické zajištění je každý spoj fixován vnější sponou, která je automaticky součástí každého prvku tvořící spalinovou cestu.


2. Vnější plášť
Vnější plášť je proveden z ušlechtilé nerez oceli (1.4301) o síle materiálu 0,6 mm.


3. Vnitřní vložka
Vnitřní vložka je identická s vložkami systému Schiedel Prima PLUS. V signě je vytvarovaná drážka pro silikonové těsnění. Systém je proveden tak, že každá vložka dilatuje zvlášť a hmotnost komínového tělesa se do vynášecích prvků přenáší jenom vnějším pláštěm. To znamená, že u dlouhých komínů nedochází k extrémnímu pohybu vložky vlivem změny teploty uvnitř komína. Vnitřní vložka je s vnějším pláštěm spojena pouze bodově, takže tepelné mosty jsou zanedbatelné.


4. Tepelná izolace

Tepelná izolace sestává z vysoko jakostního minerálního vlákna s objemovou hmotností min. 100 kg/m3

 

 

 

 

Výroba komínu Schiedel ICS:

 

Komínové vložky a plášť systému ICS jsou vyráběny zakružováním nerezových plechů a následným podélným svařováním na plazmových, nebo WIG automatech. Technologie svařování zaručuje, že svárem tepelně ovlivněná oblast je nepatrná a nedochází k narušování vynikajících antikorozních vlastností materiálu. Vysokou kvalitu a funkčnost výrobků garantuje systém řízení výroby s certifikátem ISO 9001 a hlavně odborná způsobilost a zkušenosti lidí podílejících se na vývoji a výrobě systému.

Sortiment komínu Schiedel ICS

Sortiment komínu Schiedel ICS:

 

Více realizací nerezových komínů zde

Nerezový komín Schiedel ICS 25 na RDNerezový komín Schiedel ICS 25 na RDNerezový komín Schiedel ICS25 - svislý kouřovod s funkcí komínuNerezový komín Schiedel ICS25 - svislý kouřovod s funkcí komínuNerezový komín Schiedel ICS50 v barvě RAL7016Nerezový komín Schiedel ICS50 v barvě RAL7016E-mail: info@kominy-kaspar.cz
Copyright © 2012 - 2023 Komíny Kašpar - Dodávka komínů na klíč | Webdesign: Eva Podzimková