Úvod  » produkty  » komínové stříšky, hlavice, nástavce a ventilátory

Komínové stříšky, hlavice, nástavce a ventilátory

Komínové stříšky

Komínové stříšky

 

Funkce komínových stříšek

Komínové stříšky slouží především k ochraně komínového průduchu před deštěm a sněhem a jsou i zajímavým architektonickým doplňkem Vašeho komínu.  Komínové stříšky jsou navrženy a vyrobeny tak, aby nesnižovaly komínový tah a nezhoršovaly funkci komínu.

Komínové stříšky jsou určeny pro všechny typy  komínů např. SCHIEDELEKOCIKOHELUZROHR-KAMIN, BLK, EFFE DUE, ale i klasické zděné komíny.

 

Výhody komínových stříšek

Komínové hlavice

 

Funkce komínových hlavic

Komínové hlavice slouží především ke zvýšení tahu komínu a usměrnění toku spalin. Samozřejmostí je ochrana komínového průduchu před deštěm, sněhem a padajícími předměty a tím prodloužení životnosti komínového průduchu. Působením rychlosti větru dochází k nasměrování komínové hlavice a tím i toku spalin. Vzduch proudící komínovou hlavicí a okolo ní s sebou strhává spaliny a zvyšuje tak výrazně tah komínu. Osazení komínových hlavic je doporučováno na komínech s nízkou účinnou délkou a nebo u komínů, kde je potřeba usměrnit tok spalin.

 

Komínové hlavice jsou určeny pro všechny typy  komínů např. SCHIEDELEKOCIKOHELUZROHR-KAMIN, BLK, EFFE DUE, ale i klasické zděné komíny.

 

Výhody komínových hlavic

Materiál

Komínové hlavice jsou precizně vyrobeny z kvalitního nerezového plechu. Systém otáčení hlavice je řešen pomocí radio-axiálního ložiska. Ložisko je chráněno nepropustným pouzdrem a mazáno olejem odolávajícím vysokým teplotám. *

Komínové hlavice

 

Montáž a doprava

Vámi vybranou komínovou hlavici Vám dovezeme až domů a namontujeme nebo ji zašleme kurýrní službou po celé České republice. Po domluvě je možné i osobní převzetí v Českých Budějovicích.

Komínový nástavec

 

V souladu s normou ČSN 34 1390 doporučujeme komínový nástavec přizemnit jako ochranu před bleskem.

Komínové nástavce

 

Funkce komínových nástavců

Komínové nástavce instalujeme všude tam, kde je potřeba zvýšit účinnou výšku komínu a tím i tah komínu nebo tam, kde je to určeno projektem nebo z estetických důvodů. Komínové nástavce jsou nejčastěji tříplášťové s vnitřní nerezovou nebo šamotovou vložkou, tepelnou izolací a nerezovým vnějším pláštěm.

Komínové nástavce jsou určeny pro všechny typy  komínů např. SCHIEDELEKOCIKOHELUZROHR-KAMIN, ale i klasické zděné komíny.

 

Výhody komínových nástavců

Materiál

Základ komínového nástavce tvoří pata, která zajišťuje přechod mezi šamotovou vložkou a tříplášťovým komínovým nástavcem, který je tvořen vnitřní nerezovou nebo tenkostěnnou keramickou vložkou, tepelnou izolací a vnějším nerezovým pláštěm, který je vhodný pro všechny běžné spotřebiče a všechny druhy paliv vyráběný v průměrech průduchu 120-250mm.  Vnitřní nerezové vložky mohou mít tloušťku 0,5 ; 0,6 ; 0,8 a 1mm. Dodávaná tepelná izolace má tloušťku 25, 32 nebo 50mm. Vnější plášť je nejčastěji z nerezového plechu o tloušťce 0,6mm nebo může být v libovolných barevných kombinacích dle vzorníku RAL včetně měděného povrchu. *

 

Montáž a doprava

Vámi vybraný komínový nástavec Vám dovezeme až domů a namontujeme nebo nástavec zašleme kurýrní službou po celé České republice. Po domluvě je možné i osobní převzetí v Českých Budějovicích.

 

Ceny

Komínový nástavec: individuální dle specifikace

Doprava: individuální dle specifikace

Montáž: individuální dle specifikace

Komínové ventilátory

 

Funkce komínových ventilátorů

Komínové ventilátory instalujeme všude tam, kde je potřeba zvýšit komínový tah bez ohledu na výšku a typ komínu a také na rychlost větru. Komínové ventilátory pomáhají především při zatápění, ale i při samotném hoření, protože zajišťují v komínu dostatečný podtlak a tím i přísun vzduchu do spalovacího prostoru, což znamená vyšší účinnost spalování.

Mezi další funkce komínových ventilátorů, které jsou zapnuté, patří ochrana domácího prostředí před sazemi a prachem při čištění a vybírání sazí z komínu, či možnost odvětrání místností v horkých dnech pomocí nepoužívaných krbů a kamen.

Komínové ventilátory jsou určeny pro všechny typy  komínů např. SCHIEDELEKOCIKOHELUZROHR-KAMIN, BLK, EFFE DUE, ale i klasické zděné komíny.

 

Výhody komínových ventilátorů

Materiál

Základ komínového ventilátoru tvoří pata, která je připevněna ke komínové hlavě. K patě je připevněn komínový ventilátor s přívodem vzduchu, prodlouženým vyústěním komínu a elektroinstalací. Ventilátor je upevněn mimo komínový průduch, což neblokuje spalinovou cestu při jeho vypnutí či výpadku elektrické energie. Při čištění lze komínový ventilátor snadno demontovat a opět namontovat. Veškeré komponenty jsou vyrobeny z nerezové oceli, odolávající povětrnostním vlivům, korozi a kyselinám.

 

Komínový ventilátor

 

V souladu s normou ČSN 34 1390 doporučujeme komínový ventilátor přizemnit jako ochranu před bleskem.

 

 

Montáž a doprava

Vámi vybraný komínový ventilátor Vám dovezeme až domů a namontujeme nebo ventilátor zašleme kurýrní službou po celé České republice. Po domluvě je možné i osobní převzetí v Českých Budějovicích.


Komíny Kašpar

 

Ing. Michal Kašpar

 

K. Kovařovice 1315/1

 

370 07 České Budějovice 7

 

IČ: 88502325, DIČ: CZ8607081362

 

 

 

Kontakt:

 

Tel: +420 724 232 635

 

E-mail: info@kominy-kaspar.cz

 

Otevírací doba:

 

PO - PÁ po předchozí domluvě

na tel. čísle +420 724 232 635

SO, NE a státní svátky - ZAVŘENO

 

Sociální sítě:

 

facebook.png (979 b)

 

 

Sjednat schůzku