Úvod  » produkty  » opravné sady komínů

Opravné sady komínů

Oprava

Opravy prasklých sopouchů komínů by měli provádět proškolení odborníci. První krok je potřeba zjistit o jakého výrobce a typ komínu se jedná. Podle typu a průměru sopouchu se objedná opravná sada, která obsahuje nový sopouch (90° nebo 45°), čelní izolační desku a lepící hmotu. Protože téměř každý výrobce používá jiné vložky, tak je nezbytné zjistit přesný typ komínu. Také se nedoporučuje používat na opravy neoriginální díly.

 

Jak oprava probíhá?

- demontáž prasklého sopouchu

- nalepení nového sopouchu

- osazení čelní minerální vaty sopouchu

- zednické začištění okolí sopouchu

 

Komín je možné uvést do provozu cca po 24 hodinách po opravě. U všech dodatečně lepených sopouchů doporučujeme použít převlečné redukce, aby se předešlo opětovnému poškození sopouchu komínu.

Proč sopouch praskl?

Nejčastěji je chyba v připojení spotřebiče. Pokud je spotřebič připojen přes ocelový kouřovod nebo redukci do sopouchu bez možnosti dilatace, tak vlivem větší tepelné roztažnosti oceli dojde k prasknutí sopouchu. Tomu lze jednoduše předejít použitím tzv. převlečných redukcí, které se po zatopení sice roztáhnou, ale protože jsou nasazeny vně sopouchu, tak nedojde k jeho poškození. Další možností jsou redukce vnitřní s provazcem, které mají o cca 1cm až 2cm menší vnější průměr než je vnitřní průměr sopouchu a dotěsnění této mezery je řešeno kamnářskou šňůrou. Varianta vnitřních redukcí s kamnářskou šňůrou má však nevýhodu, že u silně znečištěných komínů může dojít k zanesení a ucpání prostoru mezi redukcí a sopouchem a opět může dojít k prasknutí sopouchu. Z toho důvodu doporučujeme osazovat všechny komíny převlečnými redukcemi, které se vyrábějí jak pro použití do krbů ale i do interiérů pro krbová kamna nebo jak prodloužení s redukcí přes zeď.

 

Další možností je neodborná montáž komínu, kdy nebyla umožněna dilatace sopouchu. Dilatace sopouchu je umožněna dostatečným výřezem v tvárnici komínu a správně osazenou čelní vatou.

 

Poslední možností je vada materiálu sopouchu, které je samozřejmě v rámci záručních podmínek řešena opravou komínu na náklady výrobce. V ostatních výše uvedených případech se reklamace na komín neuznává.


Komíny Kašpar

 

Ing. Michal Kašpar

 

K. Kovařovice 1315/1

 

370 07 České Budějovice 7

 

IČ: 88502325, DIČ: CZ8607081362

 

 

 

Kontakt:

 

Tel: +420 724 232 635

 

E-mail: info@kominy-kaspar.cz

 

Otevírací doba:

 

PO - PÁ po předchozí domluvě

na tel. čísle +420 724 232 635

SO, NE a státní svátky - ZAVŘENO

 

Sociální sítě:

 

facebook.png (979 b)

 

 

Sjednat schůzku