Úvod  » produkty  » nerezové komíny

Nerezové komíny

Schiedel ICS 50 s podstavou

Jedná se o vícevrstvá komínová tělesa, která se skládají z vnitřní vložky, izolace a vnějšího pláště. Použití nerezových komínů je téměř neomezené a v posledních letech stále více oblíbené. Velice často se používají v moderních novostavbách, bytových domech, ale také v průmyslu. V poslední době se nerezové komíny nejčastěji používají pro dodatečné stavby komínů jak pro interiér, tak pro exteriér. Mezi jejich největší výhody patří jednoznačně nízká hmotnost, možnost uhýbání tělesa komínu a velice variabilní příslušenství. Další výhodou je fakt, že je po montáži komín okamžitě použitelný a není potřeba jej dále povrchově upravovat. Nerezové komíny mají v základních řadách průměry od 130mm do 350mm (atyp až 1000mm) a tloušťku izolace 25mm nebo 50mm. Plášť komínu je nejčastěji nerezový s možností barevné úpravy dle vzorníku RAL, ale i speciálních úprav jako je kartáčovaný nerez, či galvanické pomědění. Odstup tělesa nerezového komínu od hořlavých stavebních konstrukcí je obvykle minimálně 5cm. Nejčastěji používané konstrukční řešení nerezového komínu je tzv. svislý kouřovod s funkcí komínu.

 

 

VÝHODY A NEVÝHODY NEREZOVÝCH KOMÍNŮ:

+ Nízká hmotnost

+ Jednoduchá a rychlá montáž

+ Atraktivní vzhled – libovolné barevné kombinace dle RAL včetně měděného vzhledu

+ Pro všechny druhy paliv a spotřebičů

+ Možnost uhýbaní komínu pomocí kolen při montáži

+ Pro interiér i exteriér

+ Odolnost proti vyhoření sazí

+ Částečné vytápění prostoru tělesem komínu

+ Snadná dodatečná přestavba

+ Po montáži okamžitě použitelný

+ Pro rekonstrukci a vložkování komínů

 

- mírně vyšší cena oproti zděným komínům

- čistění pouze speciálními přípravky pro nerezové komíny

Schiedel ICS 50 sortiment

Nerezový komín Schiedel ICS25

SCHIEDEL ICS

 

Univerzální třívrstvý nerezový systém s vnitřním nerezovou vložkou, izolací a  vnějším nerezovým pláštěm,  který je vhodný pro všechny druhy paliv a všechny typy spotřebičů. Široká oblast použití: běžné i kondenzační spotřebiče, kotelny, generátory, nouzové agregáty, pece. Velice často je používán pro odvod spalin krbů a krbových kamen. Díky širokému sortimentu je vhodný pro jakékoliv použití jak pro domácnosti, tak i pro průmysl.

 

Více informací

SCHIEDEL PERMETER

 

Třívrstvý nerezový systém s vnitřní nerezovou vložkou a vnějším pláštěm z pozinkovaného plechu v černé, bílé nebo šedivé barvě (bez příplatku),  který je vhodný pro všechny druhy paliv a všechny typy spotřebičů. Široká oblast použití: běžné i kondenzační spotřebiče. Nejčastěji používaná je černá varianta, která esteticky doplňuje černé silnostěnné kouřovody a krbová kamna při provedení komínu tzv. svislý kouřovod s funkcí komínu.

 

Více informací

Schiedel Permeter

SCHIEDEL KERASTAR

SCHIEDEL KERASTAR

 

Komínový systém Schiedel Kerastar představuje konstrukčně jedinečný systém, který byl vyvinut jako univerzální systém pro všechny typy spotřebičů pracujících v podtlaku a pro všechny druhy paliv, pro nízké i vysoké teploty. Odolnost vnitřní tenkostěnné keramické vložky umožňuje nasadit tento lehký systém i v případech, kdy nelze použít kovové materiály. Všechny díly systému se vyznačují nízkou hmotností, systém může být montován přímo na nosnou stěnu bez nutnosti základu. Díky své nízké hmotnosti je systém vhodný také pro dodatečnou stavbu komína například pro odvod spalin od krbů v rodinných domcích. Systém se také vyznačuje dokonalým vnějším vzhledem, je proto využíván často jako působivý architektonický prvek jak v interiéru, tak v exteriéru.

 

Více informací

CIKO COSMOS

 

CIKO COSMOS je třívrství nerezový komín s hladkým pláštěm bez vnějších spon. Je určen především pro fasádní nerezové komíny, kde je zákazník ocení ničím nerušený hladký vzhled komínového pláště. Tento designový komínový systém se dodává pouze ve variantě s 25mm izolací a do průměru průduchu 200mm. Tento komín je velice často používán jako designový komín k moderním objektům. Za příplatek je možné komín dodat i s kartáčovaným povrchem, který dodá koínu velice atraktivní vzhled.

 

Více informací

CIKO Cosmos

CIKO Complex

CIKO COMPLEX

 

CIKO COMPLEX je třívrství nerezový komín, který je naprosto univerzální. Je určen jak pro fasádní nerezové komíny, tak pro interiérové komíny a svislé kouřovody s funkcí komínu. Tento nerezový komínový systém se dodává ve variantě s izolací 25mm ale i 50mm a s tloušťkou vnitřní vložky 0,6m nebo 1mm. Vnější plášť má tloušťku 0,6mm a za příplatek je možné plášť komínu dodat i s kartáčovaným povrchem, práškovým nástřikem dle RAL či galvanicky poměděným povrchem.

 

Více informací

JEREMIAS VISION

 

JEREMIAS VISION je designový bezsponový třísložkový spalinový systém z nerezové oceli pro všechna běžná topeniště pracující v podtlaku, v suchém nebo vlhkém provozu. Povrch komínu je z kartáčované oceli, která dodává komínu exkluzivní vzhled. Narozdíl od konkurečních výrobců, kteří tuto úpravu nabízejí za příplatek, je tato povrchová úprava standardním provedením komínu. Další výhodou je izolace o tloušťce 32,5mm s hustotou 120 kg/m³. Samozřejmostí systému je záruka na 10 let.

 

Více informací

JEREMIAS VISION


Komíny Kašpar

 

Ing. Michal Kašpar

 

K. Kovařovice 1315/1

 

370 07 České Budějovice 7

 

IČ: 88502325, DIČ: CZ8607081362

 

 

 

Kontakt:

 

Tel: +420 724 232 635

 

E-mail: info@kominy-kaspar.cz

 

Otevírací doba:

 

PO - PÁ po předchozí domluvě

na tel. čísle +420 724 232 635

SO, NE a státní svátky - ZAVŘENO

 

Sociální sítě:

 

facebook.png (979 b)

 

 

Sjednat schůzku