Úvod  » produkty  » nerezové komíny  » schiedel permeter

Schiedel Permeter

Třívrstvý nerezový systém s vnitřní nerezovou vložkou a vnějším pláštěm z pozinkovaného plechu v černé, bílé nebo šedivé barvě (bez příplatku),  který je vhodný pro všechny druhy paliv a všechny typy spotřebičů. Široká oblast použití: běžné i kondenzační spotřebiče. Nejčastěji používaná je černá varianta, která esteticky doplňuje černé silnostěnné kouřovody a krbová kamna při provedení komínu tzv. svislý kouřovod s funkcí komínu.

Vlastnosti

PERMETER 25

Technický list

Prohlášení o vlastnostech

PERMETER 50

Technický list

Prohlášení o vlastnostech

Konstrukční řešení komínu Schiedel Permeter:

Konstrukční řešení komínu Schiedel Permeter:

1. Spojování
Systém je proveden tzv. „po vodě“ tj., že vznikající kondenzát ze spalin uvnitř komína a dešťová voda z venku nemůžou pronikat do izolační vrstvy, která tím pádem nevlhne a uchovává si izolační vlastnosti. Pro zpevnění a statické zajištění je každý spoj fixován vnější sponou, která je automaticky součástí každého prvku tvořící spalinovou cestu.


2. Vnější plášť
Vnější plášť je vyroben z pozinkovaného plechu, na který je nanesena komaxitová barva (černábílá nebo šedá).


3. Vnitřní vložka
Vnitřní vložka je identická s vložkami systému Schiedel Prima PLUS. V signě je vytvarovaná drážka pro silikonové těsnění. Systém je proveden tak, že každá vložka dilatuje zvlášť a hmotnost komínového tělesa se do vynášecích prvků přenáší jenom vnějším pláštěm. To znamená, že u dlouhých komínů nedochází k extrémnímu pohybu vložky vlivem změny teploty uvnitř komína. Vnitřní vložka je s vnějším pláštěm spojena pouze bodově, takže tepelné mosty jsou zanedbatelné.


4. Tepelná izolace

Tepelná izolace sestává z vysoko jakostního minerálního vlákna s objemovou hmotností min. 100 kg/m3

Sortiment komínu Schiedel Permeter:

Schiedel_PM_25.png (79 KB)

Výroba komínu Schiedel Permeter:

 

Komínové vložky a plášť systému Schiedel Permeter jsou vyráběny zakružováním nerezových plechů a následným podélným svařováním na plazmových, nebo WIG automatech. Technologie svařování zaručuje, že svárem tepelně ovlivněná oblast je nepatrná a nedochází k narušování vynikajících antikorozních vlastností materiálu. Vysokou kvalitu a funkčnost výrobků garantuje systém řízení výroby s certifikátem ISO 9001 a hlavně odborná způsobilost a zkušenosti lidí podílejících se na vývoji a výrobě systému.


Komíny Kašpar

 

Ing. Michal Kašpar

 

K. Kovařovice 1315/1

 

370 07 České Budějovice 7

 

IČ: 88502325, DIČ: CZ8607081362

 

 

 

Kontakt:

 

Tel: +420 724 232 635

 

E-mail: info@kominy-kaspar.cz

 

Otevírací doba:

 

PO - PÁ po předchozí domluvě

na tel. čísle +420 724 232 635

SO, NE a státní svátky - ZAVŘENO

 

Sociální sítě:

 

facebook.png (979 b)

 

 

Sjednat schůzku